Serdecznie witamy na stronie internetowej naszej przychodni - miejsca, gdzie zdrowie jest najważniejsze.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku od godziny 10:00.

kontakt 661 427 900

USG

REHABILITACJA

FIZYKOTERAPIA

GALERIA

KOMORA HIPERBARYCZNA

Igłoterapia sucha

Czym jest sucha igłoterapia ?

 

Dry Needling (sucha igłoterapia ) jest mało inwazyjną metodą leczenia bólu polegającą na nakłuciu bolesnych punktów, które mogą być zlokalizowane praktycznie w każdym mięśniu ludzkiego ciała. Nakłucie to ma na celu likwidację tzw. punktów spustowych mięśniowo-powięziowych będących najczęstszą przyczyną występowania bólu i innych dysfunkcji (np. zaburzeń ruchomości) w układzie mięśniowo-szkieletowym.

 

Przed każdym zabiegiem zbierany jest dokładny wywiad dotyczący zgłaszanych dolegliwości jak i innych chorób towarzyszących. Badanie palpacyjne mięśni oraz powięzi (struktur je otaczających) pozwala zlokalizować miejsce odpowiedzialne za występowanie dokuczliwych objawów.

 

Dlaczego ta metoda leczenie jest najskuteczniejsza?

 

Jest to jedyna metoda za pomocą której możemy bezpośrednio dotrzeć do źródła bólu. Jest wiele skutecznych metod leczenia bólu, ale większość z nich oddziaływuje tylko pośrednio na punkty spustowe zlokalizowane czasami głębiej w mięśniu, np. w przypadku terapii manualnej, masażu lub zabiegów fizykalnych (prądy, pole magnetyczne, laser, krioterapia). Poza tym w porównaniu do wyżej wymienionych metod rehabilitacyjnych, w przypadku zastosowania terapii Dry Needling mamy do czynienia z mniejszą częstością nawrotów bólu. Skuteczność tej terapii sięga nawet do 90% (mam na myśli wyraźną poprawę lub całkowite ustąpienie objawów).

 

Celem terapeuty jest uzyskanie tzw. reakcji drżeniowej mięśnia (tzw. twitch response), która jest 100% potwierdzeniem dotarcia igłą do punktu spustowego. Reakcja ta jest odczuwalna najczęściej jako impuls lub skurcz w mięśniu i czasami jest ona nawet widoczna przez skórę.

 

Jakie dolegliwości mogą być leczone za pomocą tej terapii ?

  • bóle głowy różnego pochodzenia, w tym zarówno ostre, np. migrenowe jak i przewlekłe, tzw. napięciowe bóle głowy
  • bóle mięśni karku i szyi, w tym pourazowe po wypadkach samochodowych lub przeciążeniowe (siedzący tryb życia)
  • bóle barku często dodatkowo ograniczające znacznie jego ruchomość lub promieniujące do kończyny górnej
  • bóle kręgosłupa lędźwiowego i/lub okolicy pośladków
  • bóle kończyn górnych (często z drętwieniem ręki)
  • bóle kończyn dolnych, w tym tzw. stopa biegacza.

 

Poza tym punkty spustowe często wywołują nietypowe objawy, których przyczyny nie mogą znaleźć lekarze różnych specjalności, np.: zawroty głowy, szumy uszne, nocne ,bolesne skurcze łydek itp.

KONTAKT

PANMEDICA
19-300 Ełk
ul. Nadjeziorna 23
(Villa Park)
tel.: +48 661 427 900

Masz pytanie? Napisz

Polub nas na Facebooku

ZAPYTANIE OFERTOWE

Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych w nowoczesnem ośrodku rehabilitacji osób po uszkodzeniu ośrodkowego układu nerwowego realizaowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020